לאתר המיזם

עקבו אחרי

כיתבו אלי

על המיזם

המיזם החינוכי “פלא למידה” מנגיש לכלל הילדים בגילאים 4-9, מתודולוגיה חדשנית דיגיטאלית ללימוד יסודות במטרה לעזור לכל ילד להצליח בלימודים מתחילת דרכו בבית הספר. נכון להיום הפלטפורמה כוללת קורסים דיגיטליים להכנה לכיתה א’, קורס קריאה, קורס אנגלית – אוצר מילים ראשוני וקורס עברית לילדים דוברי רוסית. בשנה הקרובה יתאספו קורסים לילדים דוברי ערבית.

על התוכנית

השנה ב-EDSTART נתנה לי המון. אם יש לך שותף לדרך, יותר קל ללכת, ליפול, לקום ולהמשיך. אך אני הקמתי את המיזם לבד ולאורך שנה וחצי הרגשתי מאוד בודדה. חיפשתי דרך לרוב ללא הצלחה. EDSTART הפך להיות השותף שלי. שותף ממשי, אכפתי ואחראי מעבר למצופה. פתאום ראיתי אור בקצה המערה, פתאום הדברים נעשו ברורים יותר, חדים יותר, מדויקים יותר. אני לא יודעת, האם זה בגלל החזון של EDSTART או בגלל האנשים שמנגישים ומממשים את החזון…זכיתי באנשים מדהימים וזו עוד הזדמנות להגיד להם תודה.

על היזמת

אוליאנה פיכמן

את המיזם הקימה אוליאנה פיכמן לפני שנתיים. אוליאנה היא מורה למעלה מעשרים וחמש שנה במערכת החינוך הציבורית הישראלית ולאורך השנים לימדה את השפה העברית ילדים לקראת עלייתם לכיתה א' וילדים בכיתות א-ג. עיקר המיקוד מבחינתה היה דווקא בילדים שיש להם קשיים בקליטת השפה בין אם בשל קשיים קוגניטיביים ובין אם כי הם למדו את השפה העברית כשפה שניה. לאחר שנים רבות של עבודה ועשרות רבות של הצלחות נקודתיות עם ילדים שנקודת ההתחלה שלהם הייתה מורכבת, החליטה אוליאנה שהיא רוצה להנגיש את המתודולוגיה שפיתחה לכלל הילדים בישראל בדגש על ילדים עולים חדשים היות וזה המקום האישי שממנו היא מגיעה.

כל אחד הוא גאון. אבל אם את שופטת דג לפי היכולת שלו לטפס על עץ, הוא יבלה את כל החיים שלו כשהוא חושב שהוא טיפש.

אלברט איינשטיין

דילוג לתוכן